Terug naar hoofdinhoud
02
augustus
2026

Korte berichten 20

Debacle met de modernisering van de seinen bij NS
ProRailMaaslijn2 Roermond en het Duitse bedrijf Pintsch hebben hun conflict over een nieuwe generatie seinen bijgelegd door een schikking. Ze bereikten overeenstemming vier dagen voor de rechtbank in Utrecht een vonnis zou vellen in deze zaak. De order bestond uit de levering van 1.900 nieuwe seinen en reserve-onderdelen voor de komende twintig jaar.

De nieuwe seinen waren voorzien van een enkele lamp, in plaats van de huidige drie lampen die alleen rood, groen of geel tonen. Het compacte model betekende minder materiaal en was dus goedkoper. In de praktijk bleken de nieuwe seinen hun belofte niet waar te maken. Onder bepaalde omstandigheden bleken de nieuwe seinen niet goed zichtbaar waren voor de machinisten.

Op bovenleiding voor Maaslijn komt meteen spanning om diefstal tegen te gaan
Na het plaatsen van de bovenleiding voor het elektrificeren van de Maaslijn komt er meteen spanning op te staan. Dat moet diefstal voorkomen. De spoorverbinding tussen Roermond en Nijmegen gaat flink op de schop. De klus moet eind volgend jaar klaar zijn. Dan kunnen de dieseltreinen vervangen worden door elektrische.

Dit jaar staan nog een tiental buitendienststellingen op het programma. Dat zijn periodes dat er op delen van de spoorlijn geen treinen rijden. Er rijden er dit jaar vanwege het werk aan de Maaslijn honderd dagen geen treinen ergens op het traject en volgend jaar bijna honderdzestig. Een belangrijk deel van het werk vormt de elektrificatie. Er komen 115 kilometer bovenleiding, verspreid over een traject van 80 kilometer.

Gratis reizen voor toerist in Zuid-Limburg
Drie Zuid-Limburgse gemeenten starten op kosten van de provincie een proef met gratis openbaar vervoer voor toeristen. Als die slaagt, gaat de rekening uiteindelijk alsnog naar de toerist via de toeristenbelasting. Toeristen die in een van die gemeenten een overnachting boeken, mogen buiten de spits gratis door heel Zuid-Limburg reizen met de trein of de bus van Arriva.

Het idee is niet helemaal nieuw. In 2019 klopten Zuid-Limburgse gemeenten ook al bij de provincie aan voor een bijdrage. Het verzoek werd afgewezen omdat de provincie niet overtuigd was van de verwachte positieve effecten. Eind oktober is de proef voorbij. Het project is geslaagd als een op de vijf toeristen de gratis pas gebruikt en als er merkbaar minder toeristisch verkeer is.

ReisWijzer van Omnibuzz
Alle vervoersinformatie van alle Limburgse gemeenten staat op een website. In de ReisWijzer worden voor elke gemeente netjes de mogelijkheden gepresenteerd hoe mensen van A naar B kunnen komen. Zoals bijvoorbeeld met de buurtbus, de wensbus,het Automaatje, de NS en Arriva. Er is in het hele land sprake van vervoersarmoede. Veel mensen beschikken niet over een auto of een ander vervoermiddel, maar ze weten ook niet dat er zo veel opties zijn waarmee ze toch de deur uit kunnen voor familiebezoek, winkelen of iets anders.

https://www.omnibuzz.nl/reiswijzer/

Vervallen ouderenkorting in bus, tram en metro in 2027
De Seniorencoalitie en 50PLUS zijn een petitie gestart om de landelijke 65-pluskorting in bus, tram en metro te behouden, die per 1 januari 2027 dreigt te verdwijnen.

https://65plusovkorting.petities.nl/

0.0/5 rating (0 votes)
Categories: Rover-Limburg