Terug naar hoofdinhoud
13
september
2026

Uitbreiding internationale treindiensten

DeEuropean Sleeper Brussel Zuid geplande treindiensten van Arriva van Den Haag en Amersfoort naar Parijs zitten de bestaande NS-diensten niet in de weg en mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van de Economische Evenwichtstoets (EET) die de Autoriteit Consument en Markt (ACM) op verzoek van NS heeft uitgevoerd. Arriva wil in 2028 starten met deze diensten.

NS heeft de toezichthouder gevraagd om een EET. In zo’n onderzoek kijkt de ACM of de gemelde nieuwe treindiensten de inkomsten verminderen van de al bestaande diensten die NS rijdt als onderdeel van de concessie. In de EET komt ACM tot de conclusie dat de plannen van Arriva geen aanzienlijk negatief effect hebben op de concessie op het van NS. Volgens de ACM ligt de inkomstendaling te laag om de treindiensten van Arriva te blokkeren.

De ACM geeft aan dat de nieuwe treindienst Amersfoort/Den Haag HS – Parijs en vice versa voorziet in een verbinding zonder overstappen van Amersfoort en Den Haag naar Parijs, die nog niet als concessiedienst wordt aangeboden. De ACM oordeelt dat de Arriva treindiensten toegang moet worden verleend. In de volgende stap moet Arriva bij de spoorwegbeheerders capaciteit aanvragen op het spoor in Nederland, België en Frankrijk. Pas als er ruimte is, kunnen de treinen echt gaan rijden. Arriva wil over het klassieke spoor twee keer per dag op en neer rijden tussen Amersfoort en Parijs en drie keer per dag tussen Den Haag Hollands Spoor en Parijs.

Trein naar Prijs van GoVolta
GoVolta start in december met treindiensten tussen Amsterdam en Parijs en heeft een melding gedaan om op het binnenlandse traject van de treindienst reizigers te gaan vervoeren. NS heeft ook voor dit plan een EET aangevraagd.

Trein naar Italië van European Sleeper
European Sleeper heeft de eerste nachttrein van Milaan naar Brussel-Zuid gereden. Het Nederlands-Belgische nachttreinbedrijf kijkt er tevreden op terug. European Sleeper reed met negen rijtuigen; een zitrijtuig, een slaaprijtuig, een comfort standaard rijtuig (een combinatie van couchette- en slaaprijtuig) en vijf couchetterijtuigen.

De rit door Zwitserland was speciaal. Niet alleen voor European Sleeper die het het land voor het eerst aandeed. European Sleeper is de eerste reguliere opentoegang vervoerder die in het alpenland reed. Alleen superluxe treinen zoals de luxe Oriënt Express en andere speciale treinen zonder regelmatige dienstregeling gingen European Sleeper in Zwitserland voor. European Sleeper rijdt per richting drie keer per week tussen Brussel en Milaan. In Brussel vertrekt de trein op maandag, donderdag en zaterdag en vanuit Milaan rijdt de trein op woensdag, vrijdag en zondag.

0.0/5 rating (0 votes)
Categories: Rover-Limburg