Terug naar hoofdinhoud
OV-fiets

Twee OV-fietsen op één pas blijft

De komende maanden stappen veel NS-reizigers over van de OV-chipkaart op de OV pas. De meeste reizigers hoeven hiervoor niets te doen en krijgen vanzelf een nieuwe pas van NS. NS vervangt echter ook meerdere abonnementen. Eén van de abonnementen die gaat wijzigen is het OV Fietsabonnement.

Twee fietsen

Het goede nieuws is dat het ook in de toekomst mogelijk is om op één pas twee OV fietsen te huren. NS wilde deze mogelijkheid schrappen. Op aandringen van onder andere Rover en de Fietsersbond blijft dit wel mogelijk. “Rover is blij dat NS dit advies heeft overgenomen. Je kunt reizigers meenemen op reis met samenreiskorting ook als ze geen abonnement hebben. Dan is het ook handig als deze reizigers gebruik kunnen maken van OV-Fiets en daar niet eerst een eigen abonnement voor hoeven aan te schaffen”, aldus Rover-beleidsmedewerker Frank Visser.

Dal Voordeel op saldo

De meeste abonnementhouders reizen inmiddels op rekening met NS Flex. Voor deze reizigers verandert er voor het gebruik van OV Fiets niets. Dit geldt echter niet voor het abonnement Dal Voordeel op saldo want dit is geen NS Flex abonnement. Deze reizigers hebben op dit moment een apart OV-fietsabonnement. Bestaande klanten met het abonnement Dal Voordeel op saldo houden dit OV Fietsabonnement. Vanaf komende maand kunnen reizigers die Dal Voordeel op saldo voor het eerst aanschaffen echter daarbij geen OV Fietsabonnement meer aanschaffen. Zij moeten alsnog kiezen voor NS Flex Dal Voordeel of zij moeten het gratis NS Flex basis op een aparte OV pas zetten (eenmalig 10 euro administratiekosten). Anders is huren van OV Fiets niet mogelijk.

Onnodige beperking
Rover is het niet eens met deze onnodige beperking van Dal Voordeel op saldo voor nieuwe reizigers. Frank Visser: "Het saldo abonnement is er op aandringen van consumentenorganisaties gebleven omdat veel reizigers niet willen of kunnen reizen op rekening. Dit abonnement is nog steeds populair onder reizigers. Technisch is het geen probleem om OV Fiets ook op de OV pas aan te bieden in combinatie met het saldo abonnement. Nu wordt dit abonnement uitgekleed".

Banner nieuwsbrief inschrijven 3

Advies, Fiets en OV